Özgür Ailesi, Antalya

Bize göre bebeğimize verebileceğimiz en güzel hediyeydi. Yabancı dilimiz az olmasına rağmen Kerem bey sayesinde hiçbir sorunla karşılaşmadık. Bize ailemizden birisi gibi her konuda gece gündüz demeden yardım etti. Tekrar gidecek olsaydık yine Amerika-Doğum'u seçerdik. Profesyonel bir şirket. Bizim için sözleşmeden yer alanlardan bile fazlasını yaptılar. Doğrusu gitmeden önce korkularımız vardı ama oradayken Türkiye'den bile daha güvende hissettik kendimizi. Tüm Amerika-Dogum ekibine çok teşekkürler...

Kuzu Ailesi, Antalya

Yeni bebek, yeni işyeri, toparlanma derken size ancak yazabiliyorum.
Chicago'da bulunduğum süre içinde eşimden, ailemden ve arkadaşlarımdan uzak olduğum halde, ekip olarak ailem yanımdaymış gibi hissetmemi sağladınız. Havaalanında karşılanmamdan dönene kadar ki tüm aşamalarda samimi, profesyonel ve sıcak davranışlarınız için çok teşekkür ediyoruz. Arkamda bıraktığım ailemin gönlünün rahat, benimse mutlu ve huzurlu şekilde doğum yapmama aracı oldunuz. Lütfen ekip arkadaşlarınıza, özellikle Bahar, Çiğdem ve Buse hanımlara en içten sevgilerimi iletin.

Taşlıçukur Ailesi, İstanbul

Yaşadığımız mutluluğun heyecanından sizinle paylaşmakta geç kaldık. Atlas bebeğimiz 11 Eylül de dünyaya geldi.

Bu zorlu günde bize en büyük destekçimiz bir tanecik BAHAR'ımız, sevgili BUSE'miz oldu. Onlara sonsuz teşekkürler. Ayrıca hastane personelinin ilgisi bizi çok sevindirdi. Atlas bebeğimizin bir ailesi de doğduğu topraklarda var.

Heyecanımızı ve ekibinize olan teşekkürlerimizi sizinle paylaşmak istedik. Ekte Atlas bebeğimizle bir fotoğraf paylaşıyoruz. Size ve ekibinize çok teşekkür ederiz tekrar. İyi çalışmalar.

Tekeli Ailesi, Van

Çok şükür sağ salim evimize geldik. Utkan'ım yeni ülkesinde başta siz olmak üzere orada geçirdiğimiz vaktin konforlu olması için uğraşan ve rahat bir yolculuk için uğraş veren herkese çok teşekkür ederim. Bizim için çok keyifli 2 aydı. Çok şükür her şey yolunda gitti, bebeğimde ya da bende bir sağlık problemi olmadı, gezdik, eğlendik, sizlerle tanıştık ve inanılmaz

Keyif aldık. Kerem beyi ve dolayısı ile sizleri tercih etmiş olmakla ne kadar doğru yaptığımızı fark ettim. Dönüş yolculuğumuzda meydana gelen aksaklıktan dolayı lütfen kimse kendini kötü hissetmesin. Bu durum ne sizden ne de bizden kaynaklandı. Olmasa iyiydi ama olması da çok can sıkıcı değil bu kadar güzel şey için nazar boncuğu oldu. Bu durumu telafi etmek için verdiğiniz uğraşa, ilgi, duyarlılık için çok teşekkürler. Oteldeki kahvaltımıza kadar organize etmeniz büyük nezaket.

İnşallah tekrar yollarımız kesişir (belki 3. bebek (şaka şaka) yine karşılaşır ve birlikte yeni paylaşımlar yaşarız.

Sonsuz selam ve sevgilerimle.

Arapoğlu Ailesi, Samsun

Varlığını bilmediğimiz bir dünyayla tanıştık bebeğimizin hayatımıza girişiyle. Tüm içten dileklerinize teşekkür ederiz.. Hepsi gerçek olsunlar..

Bizim de teşekkürlerimiz var:
Öncelikle size.. AD ile serüvenimize yön verdiğiniz ve bir an olsun güvensiz bırakmadığınız için.

Ve Bahar Hanım'a (ki o bizim için Bahar ablamız) bize okyanus ötesindeki her yeri yuva yapıp tüm samimiyeti, dostluğu ve ilgisiyle sarıp sarmaladığı için..

Serda ve Çiğdem Hanım' a AD ye kattığı değerler ve her aradığımızda ulaşabilecek olmanın verdiği güven için çok teşekkür ederiz..

Sonsuz sevgiyle..

Ergün Ailesi, Ankara

Amerikada doğum yapma fikri hiç aklımızda yokken bir internet haberi ile gündemimize gelmişti. Hemen araştırmalara başladık, bir çok yerden maille bilgi istedik. Bu arada da aracı kurum olmadan kendimiz gidip bu işin üstesinden gelebilirmiyiz diye araştırıyorduk. Birçok yerden gelen yanıtlar ve kendi yaptığımız araştırmalar sonucunda bu işi bir aracı ile yapmanın çok daha mantıklı olacağına karar verdik.

Sıra kiminle gideceğimize geldi, malum bu konuda pek çok insan Amerika’da faaliyet gösteriyor. En sonunda bütün sorularımıza güvenilir cevaplar veren, bizi her anlamda rahatlatan ve bıkmadan usanmadan gece-gündüz bizi aydınlatmak için uğraşan amerika-doğum ile gitmeye karar verdik.

Gittikten sonra ne kadar doğru bir karar aldığımızı çok daha iyi anladık. Kerem Bey ve çalışma ekibi her anlamda bize çok yardımcı oldular. Doğum ile alakalı olsun olmasın, Amerikada bulunduğumuz sürece herşeyimizle yakından ilgilendiler. Hatta Türkiye’ye döndükten sonra bile ilgilenmeye devam ettiler.

Doğum konusunda ise; öncelikle doktorumuz gerçekten harika bir doktor. Doktor muayenelerimiz, doğum, doğumdan sonraki kontroller, hersey gercekten cok güzeldi.

Çok güzel bir deneyim oldu bizim için. Eğer ikinci bir doğum olursa yine aynı ekiple gözümüz kapalı gideriz. Amerika-doğum bizim için bir şirketten çok Amerikada aile oldu.

Çakıroğlu Ailesi, Mersin

Amerika'da doğumu düşünen ve bunun kararını verecek olan ailelere öncelikle hayırlı olsun diyorum. Umarım vereceğim bilgiler sizin işinizi kolaylaştırır.

Ben Amerikaya eşi, annesi, akrabası, arkadaşı ... vs olmadan yalnız giden biriyim. Eşim ancak doğuma birkaç gün kala gelebilecekti. Yalnız olacağım için (ben hariç) ailelerimiz ve çevremizdekiler benim için biraz endişeleniyordu.

Öncelikle karşılandıktan sonra evime yerleştirildim. Hemen ertesi günü eve bilgi vermek için gelindi. Bu bilgilendirmede sizin Amerikada ihtiyaç duyacağınız telefon numaraları (doktorlar, hastane, konsolosluk, THY); kaldığınız yerin çevresindeki eczaneler, nereden alışveriş yapılır, lokantalar ... vs günlük ihtiyaç duyacağınız yerlerin telefonları ve adresleri veriliyor. Daha doğrusu sizin için hazırlanmış size özel bir dosya veriliyor. Bana telefon hattı verildi ki Türkiye ile sürekli bağlantıda olmam gerektiği için benim işlerimi kolaylaştırdı. Ardından şehir turu yaptırdılar ki bu da sizin oralarda ihtiyaç duyacağınız ana adresler, ulaşım ile ilgili bilgiler, alışveriş imkanları yani şehir ile ilgili bilgiler veriliyor.

Chicago, güzel ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz modern bir şehir. Müze ziyareti yapabilir, değişik parkları görebilir ve bol bol alışveriş yapabileceğiniz Amerika’nın en büyük 3. Şehri ( Gitmeden önce gezilecek görülecek yerleri internetten araştırabilirsiniz). Ayrıca Chicago Amerikalıların tatil yapmaya, gezmeye ve eğlenmeye geldiği bir şehir.

En önemli konu olan doktor ve hastane ile ilgili tek kelime yeterli muhteşem. Benim İngilizcem yeterli olmadığı için doktorun Türk olması önemli idi ve benim içimi rahatlattı. Doktorumuz Burcu Hanım öncelikle çok bilgili olmasının yanında güven veren sanki uzun zamandır tanıdığınız bir arkadaşınız, dostunuzdur. Bana Türkiyedeki 3 doktor bel fıtığım olduğu için ancak sezeryan ile doğum yapabileceğimi söyledi ama Burcu Hanım sayesinde normal doğum yapıp ertesi gün hafif günlük işlerimi yapabildim. Bence Burcu Hanımın Türkiyede olmaması Türkiyedeki hamileler için büyük bir kayıp. Hastane İstanbul’daki A sınıfı özel hastane kalitesinde hatta onlardan da iyi diyebilirim. Hastane turuna katılırsanız zaten size fazlasıyla bilgi vereceklerdir.

Burada birde doktor kontrolleriniz önemli. Ben kontrole nasıl gideceğim diye düşünmenize gerek yok çünkü doktor randevunuz daha önceden alınıp size bildiriliyor ve evinizin kapısından alınıp kapısına bırakılıyorsunuz.

Ben Mount Prospect’deki evde emin olun kendi evimden daha rahat ettim. Hatta Amerikada hamileliğimin en güzel zamanını geçirdim diyebilirim.

Pasaport, doğum belgesi gibi yasal işlemlerin halledilmesi konusunda her an yanınızda olacaklar.

Amerika Doğum ekibi Amerikaya gelişinizden gidişinize kadar A’dan Z’ye her konuda rehberlik edecektir. Sizin 24 saat ulaşabileceğiniz bir ekip olduğunu da unutmayınız. Benim gibi yalnız giden biri için en önemli konulardan biri diyebilirim.

Ayrıca Kerem Bey tarafından sizin maddi manevi çıkarlarınızın korunacağından da hiç kuşkunuz olmasın.