Genel Hizmetlerimiz

AMERİKA DOĞUM olarak sunduğumuz hizmetler tüm kalış süreniz boyunca, başka bir ülkede kalış ve geliş amacınız ile ilgili her konuda rahatlık ve güven içinde yaşayışınıza yöneliktir.

Tecrübemizle genişlettiğimiz kapsamlı hizmetler bütçe ve tercihlerinize uygun olacak şekilde hazırlanmıştır.

Ayrıca, sunduğumuz hizmetlere seçeneklerimiz içinden ekleme yapabilirsiniz.

BİLGİLENDİRME VE DANIŞMANLIK

Karar aşamanız sırasında ve Türkiye’den çıkıştan dönüşe kadar süreç, yöntemler ve maliyetler olmak üzere tüm aşamalar hakkında doğru ve tam bilgilendirme.

7/24 ACİL DURUM DESTEK

Buna Güvence Hizmeti diyebiliriz. Amerika’da bulunduğunuz süre içinde hiçbir zaman yalnız değilsiniz. Acil veya önemli durumlarda 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz bir ekibiz.Bu konu tüm kalışınız boyunca gerek Amerika’da doğum bekleyen anne adayları ve refakat edenler için gerekse uzakta işlerinin başında olan baba adayları ve tüm sevdikleriniz için güvende olduğunuzu hissettiren bir hizmettir.

KONAKLAMA

Tüm konaklama seçeneklerimiz uzun süre yaşam için gerekli, tüm ev ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek kalite ve donanımdadır.Konaklama hizmetimiz, eşyalı konutunuzun tespiti, kontrolü, sözleşmelerin incelenmesi, yasal tarafımızdan sözleşmelerin yapılması, depozit ve kiranın ödenmesi aşamalarını içeren kiralama işlemleri ile başlar.

Sunduğumuz konut seçenekleri kalış süreniz boyunca rahat, güvenli bir ortamda yaşamanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte, şehir merkezine, alışveriş merkezlerine ve toplu taşım araçlarına yakınlık gibi önemli etkenler göz önünde bulundurularak seçilmiştir.

Sunduğumuz konutların 3 temel özelliği vardır:
1- Doktor ve hastaneye yakınlığı. Araç ile (trafige göre) 15-20 dakika mesafede olması
2- Şehir merkezinde olup temel alışveriş ve gezme ihtiyacınız için özel araca ihtiyaç duymamanız
3- Eviniz hissi verecek temizlik ve donanımda olması

Bütçenize göre değerlendirmeniz için iki tür konut seçeneği sunuyoruz.

– Profesyonel Firma konutları. Hizmet kalitesi yüksek, daima güvenilir ve aynı zamanda özel anlaşmamız nedeniyle kiralama tarihlerinde büyük esneklik sağlamaktadır.
– Sahibinden kiralanan konutlar. Getirdiği maliyet avantajı ile birlikte kiralama süresinde esnekliği kısıtlı, bazende mevsime göre hiç olmaması. Ayrıca, hizmet kalitesi ve zamanlamasında tutarsızlıklar olasıdır.

Tüm konut seçeneklerimiz, tam eşyalıdır. Çalıştığımız tüm konutlar profesyonelce yönetilen, güvenli, bakımlı binalardır. Seçeneklerimizin çoğunda güvenlik / kapıcı uygulaması vardır. Konut seçeneklerimizin hepsi şehir merkezinde ve merkezi noktalara yakındır. Alışverişe ve toplu taşıma yürüme mesafesindedir. Şehir merkezinde ve hastaneye yakındır. Tüm konutlarda elektrik, su, gaz, ısınma, kablo tv, internet fiyatlarımıza dahildir. Bazı konutlarda 2 haftada bir temizlik dahildir. Temizlik hizmeti ayrıca talep edilebilir. Konutlarımız tercihinize göre 1 veya 2 yatak odalı olarak seçilebilir.

SEYAHATİNİZ

Anne adayının İstanbul çıkışlı Chicago, New York veya Los Angeles’a kadar olan doğrudan uçuşla, ekonomi sınıfı, gidiş-dönüş uçak bileti ücreti Altın paket ücretimize dahildir. Türkiye içi şehirlerden olan bağlantı ücreti ayrıca ilave edilir. Business sınıfı uçuş tercih etmeniz durumunda, fark paket fiyatına eklenir. Uçak biletini kendiniz satın veya mil karşılığı almak istemeniz durumunda, mevsim fiyatlaması üzerinden bilet ücreti paket fiyatından düşülür.

KARŞILAMA

Varacağınız şehirde havaalanı gelen yolcu terminalinde sizi karşılıyoruz. Sonrasında konaklayacağınız eve konforlu özel araç ile ulaşımınızı sağlıyoruz.

ALIŞTIRMA VE ŞEHİR TANITIM

İlk günden itibaren size atanan aile sorumlusu varışınız ertesi günü kaldığınız konuta gelerek her şeyin çok yeni olduğu ortama alışmanızda yardımcı olmaktadır. Sizi pek çok açıdan bilgilendirmeyi amaçlayan, yaklaşık yarım gün süren bu süre içinde konut, çevre, şehir yaşayış, ulaşım, alışveriş, tıbbi durumlar ve pek çok konu hakkında bilgi veriyoruz.

VARIŞ ALIŞVERİŞİ

Yeni bir ülkeye ve yeni bir eve ilk kez varıyorsunuz. Yorgunsunuz, çevreyi tanımıyorsunuz ve hamilesiniz! Rahat olun. Sizin için yaptığımız mutfak ve temizlik ürünlerini kapsayan takriben 55 ürünlük alışveriş varışınız öncesi konutunuza yerleştirilmekte ve size ilk günden evinizde hissi vereceğine emin olabilirsiniz.

REHBERLİK

Ülkeye adım atışınızdan dönüşünüze kadar çeşitli safhalarda size gerek eşlik ve bilgilendirme gerekse birebir tercümanlık hizmeti sunuyoruz.
Bu safhaları, ülkeye ve şehre alışmanızdan başlayarak, tüm muayeneler, hastane ziyaret ve hastane kayıt işlemleri, doğum ve hastanede kalışınız sırasında ve yasal işlemler olarak özetleyebiliriz.

CEP TELEFONU HATTI

Size özel tahsis edilecek cep telefonu hattı ile ve ABD numaranız ile tüm kalış süreniz boyunca ülke içinde sınırsız konuşma, kısa mesaj ve internet.

SEYAHAT SİGORTASI

Evinizden çıkıştan dönüşe kadar seyahat ve başka ülkede bulunduğunuz tüm süreyi kapsayan, seyahat ve sağlıkla ilgili beklenmedik durumlardaki zarar ve/veya masrafları karşılayan bir sigortadır. Talep etmeniz durumunda, seçtiğiniz pakete eklenir. Poliçeniz elektronik posta ile gönderilir.

ULAŞIMINIZ

Tüm rutin gebelik muayenelerinize ve normal koşullarda doğum için hastaneye ulaşımınız özel araçla ile güvenli ve en rahat şekilde yapılır. Her açıdan rahatlığınız için, rehberiniz tüm muayenelerinizde evden-eve olacak şekilde eşlik eder.
Ayrıca, hastane tanıtım turu, hastane kayıt, yasal işlemler için gidilmesi gereken resmi binalara ulaşımlarınız AMERİKA DOĞUM ekibi tarafından yapılır.

HASTANE TURU

Anne-baba adaylarına doğum öncesi hastane ve yöntemler hakkında bilgilendirici tanıtım turu yapılmaktadır. Bu tur, hastaneyi ve odaları bizzat yerinde görmek, işlemler ve süreç hakkında bilgi edinmek ve de merak ettiklerinizi sormak için çok faydalı olmaktadır. Bu tur ile ilgili tarih, kayıt, bilgilendirme ve ulaşımınızı sağlıyoruz.

HASTANE KAYIT

Doğumdan önceki haftalarda (kimi zaman Hastane Turu sonrasında) hastanenizde doğum kayıt işlemini birlikte yaptırıyoruz. Bu işlem sırasında gerekli yönlendirmeleri ve sizin adınıza gerekli ödemeleri yapıyoruz.

HASTANEDE REHBERLİK

Doğum için hastanede bulunduğunuz süre içinde toplam 15 saati bulan süreç yönetimi, tercümanlık ve eşlik. Ayrıca, yalnız olduğunuz zamanlarda her zaman telefon ile destek ve her konuda bilgilendirme.

PROFESYONEL FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Hayatınızın bu çok önemli aşamasını profesyonel çekimler ile belgelenmesini, anılarınız arasına resimli olarak katmak isterseniz, biz hazırız. AMERİKA DOĞUM ekibinden Türk bayan aile fotoğrafçısı tarafından harika çekimler ve çok özel teknik montajlarla özel anlarınız için size uygun seçenekler sunuyoruz.Size sunulan farklı çekim ve albüm seçenekleri mevcuttur. Örneğin, hastanede doğumla ilgili ve/veya hamilelik sırasında, doğum sonrasında gibi çeşitli evrelerde bu özel günleri belgeleyen harika ve bir o kadar neşeli çekimler.

BEBEK BAKIM GEREÇLERİ

Hastane çıkışınız sonrası bebeğinizi evinize getirdiğinizde bakım için gerekli gereçler tarafımızdan sağlanmakta ve doğum öncesi konutunuza teslim edilmektedir.

YAŞAL İŞLEMLER

Firmamız bebeğinizin doğum sonrası gerekli tüm yasal kayıtları, bebeğin doğum ve vatandaşlık belgeleri, pasaportunun alınması ve Sosyal Güvenlik numarası ve kartının temini için gerekli işlemlerin yapılmasını ve teslimini üstlenmektedir.Ayrıca, pasaport başvurusu sırasında babanın bulunamaması durumunda, gereken vekaletname belgesinin temini için bilgi, yönlendirme veya duruma göre birlikte işlemlerin yapılması konusunda destek vermekteyiz.

UĞURLAMA

ABD’nde konakladığınız evden havaalanına konforlu özel araç ile ulaşımınız. Ayrıca, ekibimizden bir kişi bebeğiniz ile yapacağınız bu ilk ve uzun yolculuk öncesinde konutunuzdan alanda işlemleriniz sonrasında uğurlamaya kadar tüm bilet, bagaj işlemleriniz sırasında yardım ve rehberlik etmektedir.